Kuchyně

 
Jak už se říká, kuchyně je základ domova. Je pravda, když nepočítáme čas strávený v posteli, tak je kuchyně prostor, kde trávíme opravdu velkou část našich životů. A je proto důležité, abychom se v těchto prostorech cítili dobře, vše bylo promyšlené, dokonale funkční a samozřejmě krásné na pohled. V dnešní době, kdy se kuchyně propojuje s obývacím pokojem, to platí dvojnásob.

 

Začínáme realizovat kuchyni

Po důkladném zaměření a sdělení hrubé představy zákazníka, vyhotovíme 3D grafický návrh. Je prakticky nemožné se bez těchto ilustrací vzájemně domlouvat. Ve fotografickém náhledu už bývá představa opravdu věrná a zákazník si vše může dokonale představit a dělat případné úpravy.                                         

 

Na začátku projektu je nezbytné rozmyslet všechny přívody elektřiny,  odpadu, vody, nebo plynu. S tímto také úzce souvisí výběr Spotřebičů. Musíme už vědět, zda-li chceme plynovou či  elektrickou varnou desku  a jaké velikosti. Digestoř jestli bude vestavná do skříňky, pod skříňkou, volně do prostoru a jaký bude odvod odsávaného vzduchu - buďto recirkulací přes filtr do místnosti, nebo skrz potrubí ven z domu.Jakou zvolíme troubu a kam jí umístíme? Lednice bude vestavná , nebo volně stojící? Myčku pořídíme s ovládacím panelem, nebo plně integrovanou, kdy už je vše schované za dvířky?                                                                                                                                                                           

Otázek je ještě mnoho, ale všemi  Vás rádi provedeme až k vysněnému cíli. Níže uvádíme většinu věcí , co bychom měli ještě rozhodnout, nežli započne samotná výroba.

 

Použité materiály a komponenty

Používáme pouze kvalitní výrobky německých a rakouských výrobců, např. od firmy Egger, Kaindl, Hettich či Blum.  Věci v kuchyni jsou velmi zatěžované a je proto důležité, aby vše bylo spolehlivé a nemuselo se po roce opravovat. Když napočítáte, kolikrát denně se otvírají šuplíky a dvířka, a vynásobíte měsíci a roky používání – výrobek musí být kvalitní.

 

Panty s tlumením

 

Šuplíky s tlumením

 

 

 

 

Výběr materiálu na korpusy skříněk

Korpusem se rozumí skříňka bez dvířek. Skříňka se olepuje plastovou hranou ABS či dýhou v tl. 2mm – vše je odolné, voděvzdorné a při případném nárazu dokáže materiál lépe ochránit.

 

Výběr materiálu na  dvířka

 

Laminová dvířka

Pokud nechceme složitější tvary a chceme ušetřit finance, je první možností dvířka z lamina olepené 2mm ABS hranou. Tudíž se jedná o rovná dvířka s 2mm rádiusem na hranách dvířek.                    

Výhody:  cena, případné úpravy (dvířka se přiříznou a znovu olepí), ten samý materiál co korpusy skříněk, tedy je možnost vše sladit.                          

Nevýhody: nemožnost různých tvarů a prolisů, decentně viditelný spoj mezi laminem  a ABS hranou.

  lamino korpusy a dvířka

 

 

Prolisovaná dvířka

Další variantou jsou dvířka lisovaná. Základním nosičem je MDF (vysokotlace lisovaná papírová hutnina), frézovaná na všemožné tvary – ať už jen decentně sražené či zaoblené hrany, až po složitější tvary. Přes takovýto základ je dále zalisovaná folie.

 

Výhody: moderní design, žádný spoj z pohledové části, velký výběr tvarů a barev.                                                                                      

Nevýhody: o něco menší odolnost proti oděru, hůře se provádí případné opravy, po několikaletém používání náchylnější výdrž folie na více namáhaných dvířkách – digestoř, myčka, trouba. V případě, že chceme stejný dekor na dvířkách i korpusech – menší výběr dekorů.

lisovaná dvířka

 

 

Dvířka z masivu

 dřevěná dvířka

                                                                                                                    

Výhody:  krása přírodního materiálu, odolnost, lepší opravitelnost, velká variabilita ve tvarech, luxusní vzhled, možná renovace po letech                      

Nevýhody: vysoká cena, i při použití nejlepších laků či olejů barva po delším čase mírně ztmavne.

 

 

Dvířka z dýhy

Alternativou za dvířka z masivu jsou dvířka z dýhy.

dýhovaná dvířka objednávaná             

 

dýhovaná dvířka vlastní výroba            Rovná dvířka s rádiusem na hranách.                                                            

 

 Výhody: levnější varianta než masiv (dražší než lamino), lepší rozměrová stálost než u masivu                                                                    

Nevýhody: malý výběr ve tvarech- ve většině případů dvířka rovná, horší na případné opravy.

 

 

 

Lakovaná dvířka

dvířka lakovaná

 

Výhody : obrovské množství barevných odstínů (několik tisíc dle RAL a NCS) , možnost skvěle barevně sladit se zbytkem interiéru, možnost dokonalých lesků i matů

Nevýhody : vyšší cena

 

 

Alu rámečky

 hliníkové rámečky

Pro zpestření  je možnost použití Alu rámečků se skleněnou výplní

 

 

 

Vzorník skel -   možnost použití do všech typů dvířek viz výše

 

 

Pracovní desky

Při vymýšlení kuchyňské linky, je pracovní plocha jednou z hlavních věcí, kterou je zapotřebí dobře vymyslet a poté vybrat. V návrhu je nutné dobře rozvrhnout mycí zónu, varnou zónu a s nimi spojené pracovní plochy, tak aby vznikl dokonalý celek, člověk se moc nenaběhal, ale zároveň měl na vše dostatek prostoru. Důležitými aspekty jsou odolnost, vzhled a dobrá voděodolnost všech spojů. Pracovní desky se vyrábí nejčastěji v tloušťkách 38mm, méně v tloušťce 28mm, v masivu 40mm a dále je možné udělat i silnější pracovní desku.

 

LTD  

 PD z lamina      

 

Masiv

PD z masivu PD z masivu

 

Kámen, umělý kámen

 PD z kamene

 

 

 

Zádovina

Výrobci PD začali vyrábět i zádovou desku, která se dává místo dlaždicového obkladu na zeď.                     

Ve srovnání s dlaždicovým obkladem 

 

 Výhody: levnější varianta, rychlejší realizace, možnost stejného dekoru jako u PD či jiných kombinací, může se nalepit i přes starou dlažbu, nejsou prašné a náročné stavební práce, možnost zafrézovat rozvody elektřiny.                                                                                                    

Nevýhody: horší žáruvzdornost při přímém styku s plamenem                                                                                

Další možností je volba barevného skla (tzv. lacobel) nebo kaleného skla.

 

Dřezy

Dřez je jednou z nejpoužívanější částí linky a neměl by se proto ošidit. Výběr typu, rozměru a tvaru nás čeká již na začátku při grafickém návrhu, když řešíme mycí zónu. Uzpůsobujeme potom tomu skříňky a pracovní desku. Řešíme, zda-li rohový, rovný, velikost dřezové misky, odkapávače, baterii, atp..

 

 Celý sortiment

 

 Franke - zvýhodněné sety 

 

 

    

 

Dřezy nerezové

Nerez je klasický materiál používaný při výrobě dřezů. Design můžeme pak ladit s nerezovými spotřebiči a úchytkami.                                                                                                                             

 

Výhody: cena, antibakteriálnost, pružnější materiál (nádobí vydrží větší náraz)                                                                                          

 Nevýhody: při levném nerezu zůstávají mapy po vodě, stojánková baterie zabudovaná ve dřezu při používání lehce pruží, v levné variantě zastaralý vzhled.

 

Dřezy granitové

Granit je v současné době velmi rozšířen i kvůli poklesu původních vysokých cen. Vzhled kuchyně tímto dřezem velmi vzroste. Výrobci vyrábějí i baterie z totožného materiálu. U některých dekorů dokážeme sladit dřez s pracovní deskou tak, že vypadá téměř jako její součást.                           

 Výhody:  vzhled, odolnost, antibakteriálnost                                                                                                                                                Nevýhody: vyšší cena

 

 

 

Drátěný program

Drátěnými programy lze někdy prakticky a vkusně doplnit kuchyni např. v rohových skříňkách.

 

 

Úchytky

Úchytkami můžeme dotvořit ještě výsledný dojem z kuchyně. Samozřejmě bereme v potaz i praktickou část věci, zákazníci často např. volí dlouhé vodorovné úchytky, kde pak mohou případně odkládat utěrky apod. Když jsou v domácnosti malé děti, nevolíme úchytky s moc ostrými hranami.

 

 

Světla

Světla jsou mnohdy opomíjenou věcí a vzniká nám poté prostor, kde člověk moc dobře nevidí na práci a nakonec se vše řeší dodatečně. Výsledkem mohou být případy, kdy se dovádí nevzhledně ke světlu kabeláž, některá světla mají přijít zabudovat přímo do skříněk a řešení je pak již dosti složité. Tato část by se měla řešit na začátku projektu, kdy se plánují přívody elektřiny a vypínače. Když už se provádí zásah do elektřiny a dělají se rozvody, je dobré počítat např. s vypínačem, který nám rozsvítí celou linku a nemusíme vždy hledat minispínače přímo na každém světle.

 

 

         

                      

best https://www.bestvapesstore.com/ vapes clone watches are exclusively provided by this website. 100% high quality men's and ladies' swiss replica rolex for sale. https://www.dearhow.to/ for sale in usa layout to make unique performs. noob factory replica watches for sale in usa layout to make unique performs. swiss https://www.philipppleinreplica.ru/ is perfect and elegant. swiss https://replicawatch.io delivers the feeling of the bravery. 1-16 of 24 results for vape おすすめ showing most relevant results. the best vapesshops.ca vapes in the world craftsmen entrepreneurs focused.